Enez kendi elektriğini üretecek
Enez kendi elektriğini üretecek

Enez kendi elektriğini üretecek

13 Ocak 2018 14:27

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı yaptığı açıklamada, Enez’e yapılacak pazaryeri hakkında bilgi verirken; güneş enerjisi panellerinin konulmasıyla birlikte, kendi elektriklerini üreteceklerini kaydetti.

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı yaptığı açıklamada, Enez’e yapılacak pazaryeri hakkında bilgi verirken; güneş enerjisi panellerinin konulmasıyla birlikte, kendi elektriklerini üreteceklerini kaydetti.

“Pazaryeri, 3 bin 500 metrekarelik alanı kapsayacak”

2018 yılına girilmesiyle birlikte, belediye tarafından Enez’e güzel ve modern bir pazaryeri kazandırmak için çalıştıklarının altını çizerek, sözlerine başlayan Bostancı, şunları söyledi: “Pazaryeri, 3 bin 500 metrekarelik alanı kapsayacak. Pazaryerinin altında, düğün salonları ve işyerleri olacak. Cuma günleri herkese açık bir pazar olacak ve diğer günler ise, köy pazarı olacak. Köyden gelen vatandaşımız gelip, ürününü burada satacak. Enez’de ilk defa böyle bir yatırım yapılıyor.”

“Enez’in elektriğini üreteceğiz”

Abdullah Bostancı sözlerine şöyle devam etti: “Pazaryerimizin ihalesini 23 Ocak’ta yapacağız. 15 Haziran itibariyle, pazaryerinin tamamlanması hedefleniyor. Kapalı pazaryeri yapacağımızdan ötürü üzerine, 3 bin metrekarelik güneş paneli koyacağız. Bu panellerle birlikte, Enez’in elektriğini üretme imkanımız olacak. Avrupa gibi bizlerde güneş enerjisinden yararlanmayı bilmeliyiz. Ama bazı kendini yenileyemeyen insanlar, güneş panellerini kötülediğini görüyoruz. Ancak, Avrupa’daki bir çok şehir kendi kendine yeten konumdadır. Bizde, güneş enerjisinden nasıl yararlanmamız gerektiği konusunda çaba sarf ediyoruz. Artık, insanlar çağa ayak uydurması gerekiyor.”

“Vatandaşımızın yanındayız”

Bostancı sözlerini şöyle tamamladı: “Enez’in geleceği için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. DSİ tarafından ilçemize önemli hizmetler yapılıyor. Ayrıca, 2019 yılında ilçemize doğalgaz geliyor ve TOKİ’de yetişmek üzere. Kısacası, biz her zaman olduğu gibi yine vatandaşımızın yanındayız.”

(Nilüfer ÇELİK)

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)

Çok Okunanlar