Uybaş,”CHP Ulu Çınardır”
Uybaş,”CHP Ulu Çınardır”

Uybaş,”CHP Ulu Çınardır”

11 Eylül 2019 09:42

CHP’nin kuruluşunun 96.yıldönümünde konuşan Uybaş,” Cumhuriyet Halk Partisi sadece bir siyasi parti değil, aynı zamanda temel aldığı ilke ve prensipler ile Türkiye Cumhuriyetinin kurucu iradesidir. ”dedi.

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) İpsala İlçe Başkanlığı önceki gün, CHP’nin 96. kuruluş yıl dönümü olması nedeniyle, program düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda düzenlenen program, saat 11.00 sıralarında başladı.

Programa; CHP İpsala İlçe Başkanı Ahmet Uğraş Uybaş, İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Aliş, Belediye Meclis Üyeleri Gürel Kale ile Volkan Korkmaz, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile partililer katıldı.

Program, Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Program; saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Programda, günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma İlçe Başkanı Ahmet Uğraş Uybaş  tarafından yapıldı.

CHP TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURUCU İRADESİDİR.

CHP İlçe Başkanı Ahmet Uğraş Uybaş,”  Kurtuluşun ve Kuruluşun Partisi, Kurtuluş mücadelemizin temel taşı, Cumhuriyetimizin kurucu iradesi, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temel taşı ve yıkılmayan kalesi olmaya devam edecek Cumhuriyet Halk Partisinin 96.  kuruluş yıldönümünü gururla kutluyoruz.

Bizlere bu büyük gururu yaşatan ve bu büyük ulu çınarı yetiştirip emanet eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları olmak üzere bütün genel başkanlarımızı ve partimize emeği geçen bütün parti emekçilerimizi saygı ve şükranla anıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi sadece bir siyasi parti değil, aynı zamanda temel aldığı ilke ve prensipler ile Türkiye Cumhuriyetinin kurucu iradesidir. Dünyada eşine az rastlanır bir geçmişe sahiptir. Kuruluşundan itibaren uzun yıllar devletimizi yönetmiş, köklü reformlar sağlamış ve dünyanın çok çok önünde devrimlere imza atmış bir partidir.

96 yıl önce emperyalist güçlere, içerideki ve dışarıdaki düşmanlara karşı başlattığı savaş bugün halen devam etmektedir. Son yıllarda ülkemizde emperyalist güçlerin temsilciliğini üstlenenler Türkiye'yi hızla bir çıkmaza sürüklemektedirler. Ülkemiz malesef ekonomik ve sosyal yönden iflasın eşiğine gelmiş durumdadır. Emperyalist düzenin ve sömürge zihniyetinin yıkamadığı tek kale olan Cumhuriyet Halk Partisi kula kulluk etmeyenlerin ve halkın partisi olarak halkımızı kucaklamaya ve tüm sorunların üstesinden gelmeye devam edecektir.

CHP üyesi dün olduğu gibi bugün de ülke menfaatlerini kendi çıkar ve menfaatlerinin üzerinde tutarak Cumhuriyet ideali ve değerleri için sonuna kadar çalışmaya devam edecektir.

Herkesin özgür, mutlu ve refah içinde yaşadığı bir Türkiye yaratma hedefine hep birlikte ulaşacağız.

''Benim iki büyük eserim var biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir'' diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün emanetine sonsuza kadar sahip çıkacağımıza ant içeriz.  kuruluş yıldönümümüzü kutlar, saygılarımızı sunarım ”dedi.

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Uybaş,”CHP Ulu Çınardır” Uybaş,”CHP Ulu Çınardır” Uybaş,”CHP Ulu Çınardır” Uybaş,”CHP Ulu Çınardır”
Yorumlar (0)

Çok Okunanlar