Gala gölü tabiat turizmine açılıyor
  Gala gölü tabiat turizmine açılıyor

Gala gölü tabiat turizmine açılıyor

11 Aralık 2019 09:10

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve T.C Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü Edirne Şube Müdürlüğünün yürütücüsü olduğu Gala gölü milli parkı tabiat turizmine açılıyor.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve T.C Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü Edirne Şube Müdürlüğünün yürütücüsü olduğu ve Enez Kaymakamlığının ortak olduğu “Gala Gölü Milli Parkı Tabiat Turizmine açılıyor” isimli proje kapsamında Gala Gölü Milli Parkı Tuz Tepe mevkiinde bulunan günübirlik kullanım alanında peyzaj çalışması gerçekleştirildi.

Gala Gölü’nde yapılan açılışa Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal, Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer, Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Orman ve Su İşleri Edirne Bölge Müdür Yardımcısı Ömer Fürtun, İpsala Mili Parklar Şefi Neslihan Aslan ve Enezli öğrencileri katıldı.

 Proje kapsamında yapısal imalat olarak 3 adet seyir terası,10 adet kamelya, 53 adet bank, 8 adet ateş çukuru, 28 adet çöp kutusu yapımı gerçekleştirilmiş, bitkisel imalat olarak ta 3 bin 110 adet Kızılcık ve 3 bin 302 adet Böğürtlen fidanı dikimi ve Gala Golü Kuşları kitabı yazdırılmış ve 5 bin adet basımı gerçekleştirilerek dağıtıldı. Haber Merkezi

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
  Gala gölü tabiat turizmine açılıyor   Gala gölü tabiat turizmine açılıyor   Gala gölü tabiat turizmine açılıyor   Gala gölü tabiat turizmine açılıyor   Gala gölü tabiat turizmine açılıyor
Yorumlar (0)

Çok Okunanlar