Meriç’te Temizlik Alarmı!
Meriç’te Temizlik Alarmı!

Meriç’te Temizlik Alarmı!

24 Şubat 2020 09:21

Meriç’te Temizlik Seferberliği Başlatılarak Çöpler Temizletildi. Çevreyi Kirletenlere Cezai İşlem Uygulanacak.

Meriç sınırları içerisinde bulunan mesire alanlarına, kaldırımlara, ormanlık ve yeşil alanlara gelişigüzel moloz dökenlere, çöp atanlara, yapılara zarar verenlere karşı mücadele başlatıldı. Belediyeler, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliği tarafından rutin kontroller yapılmaya başlandı.

Döküm alanlarının dışındaki yerlere hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıkları ve çöp döken şahıs ve tüzel kişiler hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 41. maddesine istinaden idari para cezası uygulanacak olup ayrıca Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Çevre Kanunu kapsamında yasal işlemler yapılacak.

Meriç Kaymakamı Ekrem Güngör, vatandaşların çevreye karşı daha duyarlı olmalarını isteyerek; mesire alanları, orman alanları, dere yatağı, kaldırımlar, yol kenarı gibi boş alanlara döküm yapanları, çöp atanları ve mesire alanlarına zarar verenleri görmeleri halinde, şahısları ve döküm yapan aracın bilgilerini Belediye Zabıta Amirliğine, İlçe Jandarma Komutanlığı veya İlçe Emniyet Amirliğine bildirmeleri halinde çevreye zarar veren kişi veya tüzel kişilikler hakkında cezai işlem uygulanacaktır, amacımızın "Daha Temiz Bir Çevre, Daha Temiz Bir Meriç" olduğunu tüm ilçemizde genel kapsamlı temizlik yapıldığını dile getirdiler. Haber Merkezi

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Meriç’te Temizlik Alarmı! Meriç’te Temizlik Alarmı! Meriç’te Temizlik Alarmı! Meriç’te Temizlik Alarmı!
Yorumlar (0)

Çok Okunanlar