ÇKS Başvuru İçin Son Tarih Uyarısı
ÇKS Başvuru İçin Son Tarih Uyarısı

ÇKS Başvuru İçin Son Tarih Uyarısı

05 Haziran 2020 09:21

İpsala İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çiftçilik yapan üreticiler uyarılarak ÇKS başvurularının 30 Haziran’da biteceği ifade edildi.

İpsala İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda ”2020 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) son başvuru tarihi ÇKS Yönetmeliği ve Genelgesinde belirtildiği üzere 30 Haziran 2020 olup başvuruda bulunmayan üreticilerimiz Bakanlığımızca uygulamada olan ve Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) üzerinden yürütülen desteklemelerden faydalanamayacaktır.

Çiftçilerimizin mağduriyet yaşamamaları için bağlı bulunduğu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine gerekli başvuru evrakları ile müracaat etmeleri gerekmektedir ”denildi.

 

İpsala'da,11 Milyon 465 Bin TL Ödeme Yapılacak

Yağlı Tohumlu Bitkiler Fark Ödemesi Desteği ödemesi yapılacak. 09.11.2019 tarih ve 30943 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan "Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ"in 23. maddesi gereğince, Edirne'nin tüm ilçelerine ait 2019 Yılı Yağlı Tohumlu Bitkiler Fark Ödemesi Desteği icmalleri askıya çıktı. İpsala’da 2176 ayçiçek ve kanola üreticisine ödemelerin önümüzdeki günlerde yapılması planlanıyor.

Ödemeler bugün saat 18.00 itibariyle T.C. kimlik numaraları ayırt edilmeksizin üreticilerin hesabına yatırılacak. Haber Merkezi

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)

Çok Okunanlar