Yakın Takip
Yakın Takip

Yakın Takip

29 Temmuz 2020 11:57

Güle Güle Kaymakamım!

Eylül 2018 yılında Bursa Harmancık ilçesinden İpsala Kaymakamlığı görevine atanan Enis Aslantatar, son kararname ile Bingöl ‘ün Kiğı ilçesine atandı.

Aslantatar, görev yaptığı dönem içinde fakir fukara ve garip gurabanın sesi oldu. Mütevazi ve alçak gönüllü yaklaşımları ile mesai arkadaşlarının ve halkın gönlünde adeta taht kurdu. Göreve başlar başlamaz daire müdürleri ile köyleri gezdi, sorunları tespit etti. Gelecek toplantılarda çözülenleri çözdü, çözülemeyenlerin neden olmadığını anlattı. Patlayan su borusu, akmayan çeşmenin arızası için çalıştı.

İhtiyacı olanlara prefabrik evler, onarılması gerekenlere projeler yaptırdı. Bir şirketten temin ettiği konteynerleri vatandaşın emrine sundu. Köylere kilitli taş döşemesi, Çok Amaçlı Düğün Salonları, Su Depoları, Sağlık Ocakları, Okul Onarımlar yapılmasına öncülük etti. İpsala’ya dönemin Belediye Başkanı Mehmet Kerman ile birlikte modern bir Millet bahçesi kazandırdı. Akşamları gençler spor etkinliklerine tam gaz devam ediyorlar.

Ne gecesi belliydi, ne gündüzü, Yağmur yağar evi akıyor mu diye gece yarısı vatandaşı ziyaret ederdi. Gök gürler sokaklara çıkardı. Sabahleyin de mesaj atar “Bilin bakalım gece kimin evini ziyaret ettim” derdi. Elli tane yorum yapardık “acaba kime gitti” diye.

Makamına gelen vatandaşı saatlerce sabırla, inatla dinlerdi. Çözüm odaklıydı. Kaymakamlık benliğinde değildi. Değer verdiğim bir abimin deyimi ile “yağız Anadolu delikanlısıydı”

Geçen gün İpsala’da simit satan Sultanköy’lü Tevfik geldi. Tevfik ile son dönemlerde dertleşmeye başladık. ”Abi dedi. Geçen Pazar günü Kaymakam beni arabaya aldı. Sohbet ettik. Tevfik ben tayinciyim. Benden bir isteğin var mı” diye sordu dedi. “Abi ben kimim ki; garip Tevfik’e devletin temsilcisi “bir isteğin var mı diye soruyor” şeklinde şaşkınlık dolu ifadeleri ile başından geçenleri anlattı.

Her idarecinin kendine göre bir yapısı, bir duruşu vardır. Bugün aramızdan ayrılacak olan Aslantatar’ın en büyük özelliği ise mütevazi ve alçakgönüllü oluşudur. ”Kalp kırmayın, vatandaşı üzmeyin” personeline en büyük nasihatidir.

Sonuç olarak gerçekleştirdiği işlerin reklamını yapamayan, mütevaziliği gönüllerde taht kuran ileride devlete ve millete büyük hizmetlere imza atacağına inandığımız Kaymakam Aslantatar’a, dostluğunun baki olduğuna inanıyor, yolunun açık olmasını diliyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun.

                                                                                                                                                                                                  Takipçi

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yakın Takip Yakın Takip
Yorumlar (0)

Çok Okunanlar