Meslektaşımız Covid-19 Hastalığındaki Sürecini Anlattı
Meslektaşımız Covid-19 Hastalığındaki Sürecini Anlattı

Meslektaşımız Covid-19 Hastalığındaki Sürecini Anlattı

06 Kasım 2020 09:24

Kırklareli’nde yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yenen 54 yaşındaki gazeteci Şenol Goncagül, dayanılmaz acılarla geçen 48 günü anlattı. Solunum cihazına bağlıyken ve yoğun bakım tedavisinde 3 kez kalbinin durduğunu öğrendiğini belirten Goncagül, bu hastalı

Kırklareli’nde yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yenen 54 yaşındaki gazeteci Şenol Goncagül, dayanılmaz acılarla geçen 48 günü anlattı. Solunum cihazına bağlıyken ve yoğun bakım tedavisinde 3 kez kalbinin durduğunu öğrendiğini belirten Goncagül, bu hastalığın şakasının olmadığını dile getirdi.

Yoğun bakımda kendisiyle birlikte 19 kişinin tedavi gördüğünü, bu kişilerden 17’sinin hayatını kaybettiğini anlatan Goncagül, şöyle devam etti: “Ben de çok şans verilen bir hasta değilmişim. Bugünlere kadar geldik. Şükürler olsun en azından nefes alıyor ve hayattayım. Ben medya veya dışarıda özellikle gençleri görüyorum ‘böyle bir hastalık yok’, ‘milleti kandırıyorlar’, ‘bu kadar abartmayın’, ‘küresel güçlerin oyunu, tezgahı’ diyerek maske takmayanlar var. Bu işe aldırış etmeyenleri görüyorum. Bu hastalığı umursamayanların sonucunda bizler de bu hastalığın kahrını çekiyoruz.”

Hastalığı yenenlerin şanslı görülmesi gerektiğini vurgulayan Goncagül, sözlerini şöyle sürdürdü: “İşin şakası yok. Kovid-19’u yenmek belki o kadar zor olmayabilir ama bunun bıraktığı hasar çok fazla. Kollarım ve bacaklarım geçici felç oldu, egzersizlerle düzelmeye başladı. İlk yoğun bakımdan çıktığımda yürüyemedim, yemek dahi yiyemedim. 23 gün entübe olmak üzere 48 gün yoğun bakımda kaldım. Öyle sancılar yaşadım ki Allah’ım beni al diye yalvardım. Dayanılmaz ağrılar sancılar. Akciğerden nefes almakta zorlandım, kafamı leğenin içine sokup çıkarıyorlar gibi hissettim. Nefes alamıyorsunuz. O çok sıkıntılı bir dönem. Bu işi abartıyorsunuz diyenler de gelsinler karşılıklı oturalım neler yaşadığımı bir anlatayım.”

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)

Çok Okunanlar