İlkdoğmuş,”Kangren Olmuş Sorunlar Çözüm Buluyor”
İlkdoğmuş,”Kangren Olmuş Sorunlar Çözüm Buluyor”

İlkdoğmuş,”Kangren Olmuş Sorunlar Çözüm Buluyor”

04 Haziran 2021 10:43

AK Parti İpsala İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş yazılı bir basın açıklaması yaptı. İlçe Başkanı İlkdoğmuş, İpsala’nın acil çözüm bekleyen sorunlarını 10 maddelik bir raporla belirledikleri ifade etti.

AK Parti İpsala İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş yazılı bir basın açıklaması yaptı.  İlçe Başkanı İlkdoğmuş, İpsala’nın acil çözüm bekleyen sorunlarını 10 maddelik bir raporla belirledikleri ifade etti.

 

İlkdoğmuş sorunlara AK Parti İl Başkanı Belgin İba ve Milletvekili, MKYK Üyesi, KEFEK Başkanı Fatma Aksal’ın desteğiyle de çözüm üretmeye başladıklarını söyledi.

 

Sorunları 10 Maddelik Raporda Topladık

İlçenin acil çözüm bekleyen sorunlarını belirleyerek raporladıklarını ifade eden İlçe Başkanı İlkdoğmuş, kangren olmuş problemlerin çözüm bulmaya başladığını söyledi. İlkdoğmuş, “Güzel ilçemizde yıllarca kangren olmuş sorunların hepsi tek tek çözümlüyoruz. İlçemiz için yeni projeler üretiyoruz. İlçe teşkilatımız 11 ay önce sorunlarını masaya yatırarak 10 maddelik bir rapor hazırladık. Bu raporları İl başkanımız Sayın Belgin İba Hanımefendiye, Milletvekilimiz, MKYK Üyesi ve KEFEK Başkanı Sayın Dr. Fatma Aksal Hanımefendiye ve kaymakamlık makamına teslim ettik. Covid 19 sebebiyle bile yapamadık edemedik bahanelerine sığınmadık tek tek sorunları çözüyoruz. Bundan sonraki amacımız gerçekleşmeyen bir iki maddeyi alarak bunları tekrar 10 maddeye çıkarıp 2022 Haziran ayına kadar bunları da çözmek.” Dedi.

İlkdoğmuş hazırladıkları rapordaki 10 maddeyi çözüme kavuşturmaya başladıklarını belirterek maddeleri ve durumunu paylaştı.

İlkdoğmuş; “Madde 1- Hastaneyi 4d statüsünde bağımsız hastane yapmak için çalışmalarımız devam ediyor. Fakat fizik tedavi bölümünü buraya kazandırdık. Fizik, dâhiliye, kadın doğum ve diş hekimleri göreve başladı.

Madde 2-Göreve geldiğimizde köylerde ve Esetçe Beldemizde milli emlak arazileri dağıtım aşamasını bekliyordu. Kumdere ve Esetçe başladı bitiyor vatandaşımız tapularını almaya başladı.

Madde 3-Karağaç Köyümüzde firmanın işi yarım bırakması yüzünden duran baraj çalışmaları için tekrar ihale çıkması gerekiyordu. Bununla ilgili DSİ genel müdürüne yaptığımız ziyarette sorunları anlattık talimatını verdi. Yakında baraj ihalemiz yapılıp baraj inşaatımız devam edecek.

Madde 4- Hamzadere Barajı sulaması tamamlandığında bölgemizde 336 bin dekar arazinin sulamasını yaparak bölge ekonomimize çok büyük gelir kaynağı sağlayacak. Köylerimize yapılan bayır sulama sistemleri ile çiftçimiz ikinci ürününü ekip biçecek veya ayçiçeğini suladığında verimden dolayı büyük kazanç sağlayacak. Bu sebeple bu yıl ki yatırım programında bayır sulaması işi için toplam 63 milyon lira pay ayrıldı.

Madde 5-Kazalara sebep olan Kapucu çıkışı desarj köprüsünü 2021 yatırım planına aldırıp bunu da inşallah 2022 de bitirmiş olacağız.

Madde 6-İlçemizin Adliye sarayına ihtiyacı vardı. Sayın İl Başkanımız Belgin İba’nın bakanımızı ziyaretinde İpsala ve Uzunköprü’ye Adalet sarayı sözü verildi. Yer eski ceza evi karşısı buda ilçemize hayırlı olsun.

Madde 7-İpsala Anadolu Lisesi sorunumuz vardı; ödeneği dahi çıkmıştı. Yeri imam hatip lisesi yanıydı. Fakat yıllardır arsa birleştirme sebebiyle işlemler çok uzadı. En son Milli eğitim bakanımız Edirne’ye geldiğinde hem İpsala Anadolu Lisesi ve hem de Esetçe ortaokulu ile dosyamızı teslim ettik.

Madde 8-Korucuköy Barajı ise bölgemizde ikinci bir Hamzadere olması için tüm gücümüzle mücadele ediyoruz. İnanın bu barajı ihale aşamasına getirmek tek idealimiz. Çünkü verimli topraklara sahip Korucuköy, Hacıköy, Pazardere, İbriktepe, Sarpdere, Hıdırköy, Turpçular arazileri bayır sulamasıyla çiftçimize çok büyük bir kazanç sağlayacak. Ayrıca bölgemizde ki çeltik ekilişinde de kuraklık anında güven verecek. Bu yüzden inşallah bunu da gerçekleştireceğiz.

Madde 9-İlçemizde en büyük sorun olan işsizlik. Buna tek çare ise fabrikalar kurmak. İpsala organize sanayi, bakanlığımızca uygun görüldü müjdeler olsun. 24 Haziran’da etüt çalışmaları başlıyor.

Madde 10-Yeraltı kaplıca suyu seracılığın gözdesi. Kaplıca otellerinin olmazsa olmazı. AK Parti belediyeciliği zamanı başlatıldı epey yol alındı kaybedilen belediye ile birlikte rafa kaldırıldı. Bunu da inşallah belediyeyi tekrar aldığımızda devam ettirip ilçemize kazandıracağız. Laf üretmiyoruz. İktidarın gücünü İlçemize hissettirmeye var gücümüzle devam edeceğiz. Ben teşkilatım adına bizlere her zaman destek olan kıymetli İl Başkanımız Sayın Belgin İba'ya, Vekilimiz Sayın Fatma Aksal'a ve Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp'e çok teşekkür ederim.” Dedi. Haber merkezi

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)

Çok Okunanlar