İpsala’da Markalaşma Atağı
İpsala’da Markalaşma Atağı

İpsala’da Markalaşma Atağı

04 Haziran 2021 10:47

İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, “Trakya’nın meşhur lezzetleri” sloganıyla İpsala kavunu ve İpsala Karaağaç cevizi için markalaşma çalışmalarına başladıklarını açıkladı.

İlçemiz İpsala Ovasında yetişen meşhur kavunu ve ceviz ile ilgili olarak İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör’ün başlattığı proje kapsamında “Trakya’nın meşhur lezzetleri ” sloganıyla markalaşma çalışmalarına başlanıldı.

Konu ile ilgili İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, şunları aktardı;

“Bölgemizin coğrafi yapısına uygun olarak yetişen ve ünü Türkiye’ye yayılan tatları, renkleri, kokusu, doğallığı ve kalitesiyle diğer ürünlerden ayrılan kavunumuz ve cevizimiz için reklam ve tanıtım faaliyetlerine başladık. Amacımız çiftçimizi desteklemek ve emeklerinin karşılığını tam olarak almalarını sağlamaktır.

Bu kapsamda halkımızın geçim kaynağı bu güzel ürünlerimiz ile ilgili markalaşma çalışmalarına başladık. Marka tescili başvurumuzu kaymakamlığımız koordinasyonunda ziraat odası başkanlığı aracılığıyla yaptık. Bu kapsamda da ürünlere özgü sloganlar oluşturulacak ve marka tescili alınmasından sonra ise gerekirse coğrafi işaret alınması ile ilgili de gerekli mercilere resmî müracaatları yapacağız. Aynı zamanda tanıtım yapılması ve üreticilerimizi desteklemek amacıyla da kavun ve ceviz ile ilgili olarak resmi logo tasarlanıp ambalaj örneği de oluşturulmuştur. Bunun yanında Kısa tanıtım videoları da yapılacaktır. Tüm projelerimize her zaman destek veren başta Sayın Valimiz olmak üzere, İpsala Tarım ve Orman Müdürlüğümüze, İpsala Ziraat Odası Başkanlığımıza teşekkür ederiz. ”dedi. Haber Merkezi

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)

Çok Okunanlar