Bu işte bir iğrençlik var…

Bu işte bir iğrençlik var…

30 Mayıs 2019 12:17

Edebiyat özgürdür diye yazdığım hatta bunu tartıştığım bile olmuştur çok sefer. Lakin ‘’Zümrüt Apartmanı’’ kitabı iğrençliğinden sonra duygularımı ifade edecek cümleleri kurmakta zorlanıyorum.

Sosyal medyanın gücü ile deşifre olan yazar ve yayın evi için inanıyorum ki yargı içimizi soğutacak bir karar verir. En azından paçavra kitap toplatıldı ve satışı yasaklandı.

Sosyal medya kullanıcıların paylaştığı kitaptan bir sayfada bir yaşın altında olduğu anlaşılan bir çocuğun cinsel istismara uğrayışı anlatılıyor. Mide bulandırıcı pedofil davranışların bu denli süslü kelimelerle muazzam bir şeymiş gibi anlatılmasını bir anne olarak hazmedemiyorum.

Üstelik bu kitap yeni değil 2013 yılında ilk baskısı yapılmış. Hiç mi denetimden geçmemiş, nasıl gözden kaçmış, nasıl bunca yıl üstü örtülü kalmış…

İnsanlığın bittiği bir dönemde yaşıyoruz. Bu işlerde bir iğrençlik var ama ben gerçekten artık anlayamıyorum. Boşta bulunup kitabın bazı sayfalarını okudum. Hala kendime gelemedim. Bu yazıyı sizlere yazarken okuduklarım zihnimde dönüyor. Sanırım zor bir gün olacak ve bu anları hafızam sindirmekte inanın çok zorlanacak.

Nasıl bu hale geldik, nasıl bir toplum oluyoruz çok yazık. Evlatlarımızı yetiştirirken kimseye güvenme diye mi büyüteceğiz. Şaşırıyorum artık.

1,5 yaşında hiç mi hiç hak etmediği bir ölümü yaşayan Ecrin bebek içinse çok ama çok üzgünüm.  Gerçek bulgulara dair nasıl bir otopsi yapılacak merak ediyorum.  Ama önümüzdeki yıllar için çok endişeliyim. Bu kadar sapık ve sapkın bir toplumun içinde ne şekil yaşanır, nasıl hiç bir şey olmamış gibi davranılır bilemiyorum.

Bu tarz saçmalıkların basılmasına izin verilirse Ecrin bebeklerin ölümleri asla bitmez. Ülkemizde ki cahillik şuan ancak eğitimle verilebilir. Ne kadar acı değil mi?

 Uzmanlara göre “Pedofil bireylerin beyinlerinde yapısal anormallikler olduğunu gösteren önemli deliller mevcutmuş. Beyin gelişimi sırasında ortaya çıkan bu anormallikler belirli deneyimler ile -örneğin, çocukken istismara uğramak gibi- zihindeki yerini alır. Pedofil bireylerin beyinlerindeki anormallikler; zorlanmaya, muhakeme zayıflığına ve tekrarlı düşüncelere sebep olabilirmiş”

Aklı başında insanların yazacağı, yaşayacağı, hatta hayal edeceği durumlar değil tabi… En azından bilim için böyle umarım yargı içinde kanunlar ve gerekirse vicdanlar ağır bassın isterim.

Hiçbir çocuğun canı yanmasın, kimse sessiz kalmasın dilerim…

 

 

 

Bu+işte+bir+iğrençlik+var…
Yorumlar (0)

Nevser ERASLAN Son Yazıları -

Tüm Yazıları

Çok Okunanlar