Türk Milleti Her Zaman Başroldedir.
Bu içerik 12 Temmuz 2018 18:45 tarihinde eklendi ve 990 kez okundu

Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez….Harika bir söz… Tam 25 yıl önce temmuz ayı Türkiye’mizde kan ve gözyaşı ile başlamıştı.

2 Temmuz günü Sivas'ta Madımak otelinde çıkarılan yangında 33 insanımız, yakılarak, hunharca katledildi. Sadece üç gün sonra, 5 Temmuz da Erzincan Başbağlar köyünde, yine 33 insanımız katledildi. Akşam ezanını okuyan imam susturularak herkes camiye toplandı. Köylüler toplu olarak meydana çıkarıldı ve 5 insan yakılarak 28 insan kurşuna dizilerek katledildi. Sağ bırakılanların ifadelerine göre,  Alevi kardeşlerimizin köyleri hedef olarak gösteriliyordu. Sivas’ın intikamı alındı diye naralar atıyorlardı. Tabi ki bunların hiç biri doğru değildi. Ve aziz milletimiz bu oyunlara gelip te Alevi Sünni çatışması çıkarmaya çalışanlara fırsat vermedi. Olayların failleri de 25 yıl boyunca bulunamadı. Kimsenin de gönlü soğumadı.

   Aslında 1993 yılı çok karanlık bir yıl… Uğur Mumcu'nun bir cinayete kurban gitmesi ile başlayan olaylar, Adnan kahvecinin şüpheli kazası, Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlisin uçağının düşmesi, Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın şüpheli ölümü, 33 silahsız Mehmetçiğin Bingöl de şehit edilmesi, Sivas ta 33 yazarın katledilmesi, Başbağlar da 33 köylünün katledilmesi, Mardin milletvekilinin öldürülmesi, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın ın şehit edilmesi, hemen ardından da JİTEM'in kurucularından Binbaşı Cem Ersever aynı kaderi paylaşması. İş adamı Jack Kamhi ve önemli bir albayın suikasttan kılpayı kurtulduğu da 93 yılının aydınlatılamayan olaylarına iliştirilmiş. 13 önemli olay 25 yıl sonra hala bir muamma…

Bütün bu yaşananlara bakınca toplumun bütün damarlarına bir saldırı, milletimizi birbirine düşürme çabaları çok net anlaşılıyor. Alevi sünni- Türk Kürt çatışmaları hedeflenmiş.. Geçmişe bakınca başaramamışlar diyorum. Ama her yıl bu olayların yıl dönümlerinde bakıyorum ki milletimizi ayrıştırmayı biraz becermişler diye de üzülüyorum. Neden mi; Birkaç gün önce Sivas Madımak olayları anıldı. Hala Sivas'taki katledilen 33 insanı önemsemeyen bir kitlenin olduğunu görüyorum. Tıpkı Başbağlar daki katliamı önemsemeyen bir kitlenin olduğunu gördüğüm gibi… Hâlbuki 93 yılının karanlık olaylarında yitirdiğimiz insanlarımız gibi, hepsi bu milletin çok önemli birer ferdiydiler. Onların hepsi insandı. Onların hepsi can dı. Hepsinin sevenleri vardı ve hepsinin gönüllerin de bu memleketin daha iyi bir yere gelmesi dair düşünceleri vardı. Fikirleri, bakış açıları muhakkak farklıydı. Sevdiği yemekler ya da sevmedikleri de farklıydı. Lakin hepsi bir insandı… Hepsi birer değerdi. 

Yıl 2018…. Aslında çok fazla şey değişmeden  milletimizin üzerinde kurgulanan oyunlar yine devam ediyor.  15 Temmuzun yıldönümü geliyor…Sanki 15 temmuz da yine milletin üzerinde bir ayrıştırma gayreti var gibi…. 15 Temmuz bu milletin birliğinin, beraberliğinin güçlü bir mührüdür ..Eğer o gece fetö  ihanet şebekesi başarılı olsaydı emin olun ki ertesi gün  hepimizi aynı kötü son  bekliyordu. Türkiye’mizin Ortadoğu’nun karanlığına sürüklenmek istendiği bir günde, karanlığa gözlerimizi açacaktık. Eğer başarılı olsalardı ne başımızı sokacak bir evimiz, ne de yaşayacak bir şehrimiz kalacaktı. Karaborsacılığın alıp başını gittiği bir ülkede, belki de cebimizde ki paraların üzerinde fetönün resimleri olacaktı. Dünyanın sözde medeni ve adil ülkeleri bize de, ırak ve Suriye’de olduğu gibi adalet ve mutluluk vaat edecektiler.Sonuç kan ve gözyaşı….

Necip Türk Milletinin mensupları olarak, farklılıklarımızı zenginlik olarak görüp, birliğimize beraberliğimize daha çok sahip çıkmamız gerek. Bir birimizi ötekileştirmeden, Allah için bir birimize sarılmak gerek. Türkiye Cumhuriyetimizi daha güçlü bir devlet yapmaya mecburuz. Dünyanın mağdur ve mazlumlarının gözyaşını dindirmek için, dünyada adaletin daha çok tesis edilebilmesi için, dünyanın aziz milletimize ihtiyacı var. 

Türk milleti tarih boyunca hiçbir zaman figüran olmamıştır. Piyon asla olmamıştır. Her zaman Başrolde olmuştur. Her zaman tarih yazan bu aziz milletinin kahramanlarına, şehit ve gazilerine selam olsun. Sivas’ta ve Başbağlarda kaybettiğimiz insanlarımıza Allah rahmet eylesin.15 Temmuz’ un Şehit ve gazilerinden, kahraman milletimizden Allah razı olsun.

 

 

 

Türk+Milleti+Her+Zaman+Başroldedir.
Yorumlar (1)
Alim YILMAZ - 14 Temmuz 2018 18:56
Allah razı olsun kardeşim Fatih hocam. Aynı duyguyu, dilek ve temenniyi aynen paylaşıyorum. Geçmişten günümüze kadar bu güzel Cennet vatanımız üzerindeki hile ve tuzakları analiz ettiğiniz için teşekkür ederim size. Bundan sonra birlik ve beraberlik içinde, geçmişten ders alarak, geleceğe daha emin adımlarla ilerleyeceğiz İnşallah.

Diğer Makaleleri

Fatih ŞAHİN

İçimi Sızlatan 2 Haber!

10 Eylül 2019 15:28 | Hit: 567

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Aşure ve Kerbela

09 Eylül 2019 09:09 | Hit: 270

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

DESTAN YAZMAK KANIMIZDA VAR.....

28 Ağustos 2019 09:01 | Hit: 305

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Ezan dinmez! Bayrak inmez!

12 Temmuz 2019 16:26 | Hit: 455

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

TÜRKIYE HEPIMIZIN

03 Temmuz 2019 09:26 | Hit: 290

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

RUHUMUZA BİR FATİHA!

17 Haziran 2019 08:52 | Hit: 1.321

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları