Eğitim Şart!
Bu içerik 19 Eylül 2018 09:02 tarihinde eklendi ve 336 kez okundu

Bir zamanlar eğitim şart sözü dilimize pelesenk olmuştu. Cem Yılmaz'ın reklam filmi hafızalarımızdadır. Okullarımız açılıyor. Öğrencilerimizi yoğun bir tempo bekliyor. Rabbim hepsine zihin açıklığı versin. Onların öğrendikleri ilmi ve bilgiyi önemsemeleri, tarihte önemli izler bırakan ataları gibi gençlerimizin geleceğe önemli eserler, hizmetler kazandırmasını sağlayacaktır.

Bugün eğitimin, bilimin insanlığın sadece iyiliği kullanılmadığına şahit olmaktayız. Dünyamızın bir kısmı şişmanlık hastalığı ile mücadele ederken, bir kısmı açlıktan ölmemek için kuru ekmeğe muhtaçtır. Dünyada silahlara ayrılan paralar, insanların hizmetine ayrılsaydı, her şey insanların iyiliği için düşünülseydi , aç , fakir ve yoksul insan kalır mıydı….

 Demek ki eğitim; bilimsel olduğu kadar milli ve dini de olmalı ki dünyada adalet daha iyi tecelli etsin. Adalet deyince geçtiğimiz yıllarda adliyede bir afiş dikkatimi çekmişti. Daha çok hukuk, adalet ve hak için; Hukuk ve adalet dersini seçin. Hatta Kamu Spotu olarak televizyonlarda yayınlanmıştı. Seçilmesi gereken bir ders olduğunu düşünüyorum. Türkiye sevdalısı bir İmam-Hatip ve din gönüllüsü olarak Peygamberimizin hayatı dersi ile Kur'an'ın meali dersinin de muhakkak seçilmesi gerektiğini düşünüyorum. İpsala’mızda geçtiğimiz yıllarda maalesef pek te seçilmediğini de biliyorum.. Halbuki bugün en büyük sorunlarımızdan birisi dinimizi iyi bilmemek, Peygamberimizin örnek hayatını anlamamak, Kur’an ı yaşamamak değil midir. Bir bardak çay içerken 10 kez Elhamdülillah deyip insanları Allah ile aldatanlar, dinini iyi bilen insanları hiç kandırabilir miydi? İnsanlar dinini iyi bilip yaşasalar, hakka hukuka riayet ederler. Anaya babaya hürmet ederler. Haksız yere cana kıymazlar. Fitneden fesattan, yalandan, iftiradan uzak dururlar.

Bizi yaratan Allah iki cihan mutluluğunun kaynağı Kuran'ı bize rehber ve klavuz Peygamberimizi onun açıklayıcısı ve uygulayıcısı olarak göndermiştir. Kim Allahtan daha iyi bilebilir ki? Bugün Milli eğitimle yetişen bir genç vatanını milletini sevmenin, anasını babasını sevmekten önce geldiğini bilendir. Anasız babasız yaşanır ama, vatansız asla yaşanamaz, diyendir. Din eğitimi alan bir genç Allah'a Peygambere itaatten sonra anaya babaya itaatin geldiğini, onlara öf bile dememesi gerektiğini, Allah’ın ve Peygamberin, ana babasından daha çok sevilmesi gerektiğini bilendir. Milli ve manevi değerlerimiz ışığında yetişen gençlerimiz Türkiye’mizi daha güzel günlere taşıyacaklardır.

Alkolden, sigaradan, uyuşturucudan ve her türlü kötü akımlardan uzak yetişen bir evlat, anne ve babasının bu dünyadaki huzuru, kıyamet günüde ahiret mutluluğu olacaktır. Yeni eğitim ve öğretim dönemi Türkiye’mize hayırlı olsun. Eğitim ve öğretim dönemimiz Nobel kimya ödülü kazanan Sayın Azız SANCAR gibi bilim adamlarımızın sayılarının arttığı, göğsümüzü kabartan başarıların kazanıldığı bir dönem olsun.

Türkiye’miz ilim ve bilimde dünyaya örnek, güç ve kuvvette dünyada lider olsun. Eğer güçlüler adilse dünyada adalet var. Güçlüler adil olmadığı için bugün dünyada zulüm ve savaşlar var. Bugün dünyanın güçlü bir Türkiye ye Adil Türk Milletine ihtiyacı var. Kalın sağlıcakla

Eğitim+Şart!
Yorumlar (0)

Diğer Makaleleri

Fatih ŞAHİN

RUHUMUZA BİR FATİHA!

17 Haziran 2019 08:52 | Hit: 911

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Kadir Gecesini İhya etmeye Var mısın ?

27 Mayıs 2019 09:48 | Hit: 322

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Zekat ve Fitre

24 Mayıs 2019 10:36 | Hit: 483

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Bir Sevda Mevsimi 3 Aylar

07 Mart 2019 17:08 | Hit: 412

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Diyanet Nasıl Kuruldu

04 Mart 2019 11:55 | Hit: 706

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

İnsanlığın Utancı Katliamlar…

26 Şubat 2019 10:25 | Hit: 672

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları